Erasmus+ projektas „Kritinis mąstymas ir aktyvieji mokymo metodai“

 

Mūsų progimnazija dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ KA2 projekte Skillful Thinking-Active Learning- liet. ,,Kritinis mąstymas ir aktyvūs mokymo metodai“, kuris tęsis dvejus metus 2019-2021 m.

Visą spalį 6-7 klasių mokiniai kūrė ir rinko Erasmus+KA 2 projekto geriausią Lietuvos  logotipą. Šių metų tema yra ,,Skillful Thinking-Active Learning“ (ang.)/ „Kritinis mąstymas ir aktyvūs mokymo metodai“ (liet.). Svečių delegacijos yra laukiamos iš Estijos, Bulgarijos, Italijos ir Turkijos. Tad mokinių tikslas – visa tai kūrybiškai perteikti savo logotipe. Bendrystės, draugystės ir mainų motyvai pastebimi visuose logotipuose. Taip pat gausu vėliavų ir judėjimą nurodančių vaizdavimo objektų/temų. Geriausiai temą atskleidė ir šiame konkurse nugalėjo 7 klasės mokinė Meda Januškevičiūtė.  Jos logotipą be konkurencijos išrinko visi balsavime dalyvavę mokiniai. M. Januškevičiūtės logotipas puikiai atspindi temą, jos aktualumą ir vaizdžiai perteikia projekto prasmę/esmę.

REDIMEIDAS  ready-made

Pakaba keičia paskirtį

 Po pirmųjų šalnų medžiai numeta lapus. Per technologijų pamoką aštuntų klasių mokiniai, pasitelkę vaizduotę ir kritinį mąstymą  industrinio vartojimo daiktą (pakabą), perdarė iki meninio lygio ir aprengė medį. Įdomu, kokias gi  asociacijas jums sukels pasidabinęs medis. Neatpažįstamai pasikeitusios tradicinės pakabos, kurias mes kiekvieną dieną naudojam rūbams pasikabinti tapo meno kūriniais.

Šeštokai kūrė žibintus iš panaudotų stiklainių, nupynę jiems dailius lopšius iš spalvingų siūlų pasitelkę kritinį mąstymą ir kūrybiškumą.

Lapkričio 4-9 dienomis mokykloje vieši Erasmus+ KA2 projekto ,,Kritinis mąstymas ir aktyvūs mokymo metodai“ dalyviai iš Estijos, Turkijos, Bulgarijos ir Italijos. Iš viso 16 mokinių ir 6 mokytojų grupė. Mokinius iš svečių šalių maloniai sutiko priimti mūsų mokyklos mokinių šeimos, tad jie galės ne tik stebėti mūsų mokymosi aplinką,bet ir susipažinti su lietuvių šeimų tradicijomis bei papročiais.

Visą savaitę mokykloje vyksta daug renginių.

Lapkričio 5 –oji – Projektinė diena  Svečiai iš užsienio vaikščiojo po mokyklą ir užsuko į pamokas susipažinti su mokiniais ir mokymosi procesu. Po trečios ir ketvirtos pamokų per pertraukas po mokyklą judėjo gyvas traukinukas, kuris kvietė prisijungti visus mokyklos narius, taip apjungdamas mūsų svečių ir mokyklos bendruomenes. Aktų salėje mūsų ir užsienio šalių mokiniai žaidė įvairius komandinius žaidimus. 

« 1 2 »

Lapkričio 6-ąją vaikai išbandė jėgas protmūšiuose. Susiskirstę komandomis sprendė įvairias užduotis. Taip pat tęsėsi veiklos, skatinančios kurti kartu ir sėkmingai organizuoti komandinį darbą bendro tikslo link. 

« 1 2 »

Lapkričio 6-7 dienomis svečiai dalyvavo ekskursijose, aplankė kelis muziejus, susipažino su lietuvių nacionaline virtuve, popietes leido mokykloje bendraudami su mūsų mokyklos mokiniais, dalinosi įspūdžiais, gerosiomis patirtimis.

Vyko meno terapija – tapyba ant vandens. Mokiniai klausėsi Čiurlionio simfonijos ir bandė atvaizduoti tai, ką girdi. 

Penktadienį, lapkričio 8 dieną, projekto ,,Skillful Thinking-Active Learning“ (ang.) „Kritinis mąstymas ir aktyvūs mokymo metodai“ (liet.) dalyvių viešnagę vainikavo mūsų mokinių parengtas koncertas, o vakare vyko liaudiška vakaronė, į kurią buvo kviečiami visi norintys dalyvauti: mokiniai, tėvai ir mokytojai.

Kalba atveria visas pasaulio duris. Taigi bendraukime, bendradarbiaukime ir mokykimės vieni iš kitų.