Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. mūsų mokykloje vėl „atgijo“ Europos kalbų diena: per pertraukas skambėjo muzika daugeliu Europos kalbų, mokytojai kūrybingai integravo šią temą į savo pamokas, vaikai piešė plakatus ir jais puošė savo klases.

Pradinių klasių mokiniai parengė stendus “lagaminus”, kuriuose pristatė išsirinktą valstybę.

Ketvirtų klasių mokiniai mažesniuosius savo draugus supažindino su pasirinktos Europos valstybės kalba, papročiais, kultūra, patiekalais, muzika, rengė viktorinas.

Klasėse mokiniai ragavo nacionalinius patiekalus, atliko įvairias užduotis, net tėveliai buvo įsitraukę į šią veiklą. 1 c klasėje Gretės mama latvių kalba pristatė Latviją.

Inžinerijos pamokose vaikai konstravo Europos miestų įžymiausius pastatus, šalių vėliavas.

4 klasių mokiniai “Euromatikos pamokoje” mokėsi skaičių suomių, turkų, lenkų, ispanų , ukrainiečių kalbomis. Užduotis atliko komandose arba grupėse. Iššūkis buvo įsiminti skaičius išgirdus juos kelis kartus. Pamokos metu buvo daug gerų emocijų. Kas nespėjo įsiminti skaičių pamokoje, turėjo galimybę juos kartotis visą Europos kalbų dieną pertraukų metu.

Vyresniems mokiniams buvo pasakojama apie Europos kalbas, istoriją, datas. Vaikai sprendė testus ir galvosūkius, darė Europos šalių garvežėlį, o paskui papuošė kabineto duris. Kitose klasėse mokiniai susipažino su ESPERANTO kalbos kūrėju, pasimokė abėcėlės, spalvų pavadinimų, mokėsi žodžių ir lygino su kitomis žinomomis kalbomis. Tuo veikla neapsiribojo. Vaikai žaidė seklių žaidimą, tyrinėjo nuotraukas su vienu kitu žodžiu, matomu iškabose, ir bandė pagal tai atpažinti valstybę. Vėliau tapo smalsu, kaip skirtingos Europos tautos reiškia dėkingumą. Išsirinkę šalį, dirbdami porose ir naudodamiesi internetu vaikai išmoko ištarti ir parašyti žodį ,,ačiū”‘ skirtingomis kalbomis.

Mokiniai „keliavo“ po Italijos sostinę Romą ir italų kalba ieškojo pažįstamų objektų. Vaikai pamatė, kiek žodžių jie supranta, net nemokėdami italų kalbos. Vėliau tų objektų pavadinimus atrinko vokiečių k., ispanų k., na ir, žinoma, italų k.

Per matematikos pamokas vaikai su mokytoja išsiaiškino populiariausių pasaulyje kalbų dešimtuką, sprendė užduotis ir pasitikrindami užduočių atsakymus pateikė ne lietuviškai, o kita kalba. Pateiktos lygties sprendinį įvardijo anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, latvių ar net ispanų kalba.

Per rusų k. pamokas buvo organizuota mini viktorina “Etimologija”. Vaikai ieškojo atsakymų apie įvairių žodžių kilmę Europos kalbose. 7 -tokai kūrė plakatą “sėkmės” įvairiomis kalbomis savo klasės palaikymui septintokų viktorinoje.

Na, o šią dieną vainikavo septintokų viktorina “Mes pasauly nepaklysim“, kur vaikai turėjo atsakyti į daugybę klausimų apie kalbas. Tikrai buvo įdomu sužinoti, kaip skirtingomis kalbomis skamba pvz. katės tariamas “miau”. Viktoriną vedė ir talkino 8-tokai. Pirmoji vieta atiteko 7d klasės mokiniams.

« 3 »