Sausio 13-osios išvykos

,,Nešiokis Lietuvą širdyje.
Mokyk vaikus Lietuvos, padainuok jiems apie Lietuvą.
Ir ji atgims, ji gyvuos, žydės kaip nemirtinga mūsų meilės gėlė.”
Iš 1991 01 13 testamento
Vytautas Landsbergis

Sausio 13-osios, visai Lietuvai svarbios dienos, įvykių minėjimas prasidėjo jau 8 val. ryto. Mūsų mokykla prisijungė prie visuotinės akcijos, uždegė languose žvakeles, sugiedojo tautišką giesmę bei pagerbė žuvusiuosius tylos minute. Daugelis 5-8 klasių mokinių per pirmą pamoką žiūrėjo ir klausėsi tiesioginės transliacijos iš LR Seimo, kurioje Sausio 13-osios dalyviai bei jų šeimos nariai (vieno iš dalyvių sūnus yra mūsų anglų kalbos mokytojas R. Vaikus, taip pat dalyvavęs susitikime) pasakojo apie 1991 metų sausio 13-osios išgyvenimus.
8A, 8B ir 8C klasių mokiniai vyko paminėti Sausio 13-osios prie Lietuvos Respublikos Seimo į Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją. Joje mokiniai sugiedojo Lietuvos himną, išklausė LR prezidento G. Nausėdos ir LR Seimo pirmininkės V. Čmilytės- Nielsen įkvepiančių patriotizmą kalbų.
Po iškilmingos ceremonijos 8 klasių mokiniai aplankė Seimo III rūmuose fojė surengtą parodą, skirtą Sausio 13-osios įvykiams atminti. Viena salės dalis buvo skirta Ukrainos karo aktualijoms. Šioje ekspozicijoje buvo galima išbandyti virtualios realybės akinius, su kuriais buvo galima ,,gyvai” pabūti karo apimtoje Ukrainoje. Pamatyti Ukrainos miesto gatvių vaizdai sukrėtė ir privertė susimąstyti ne vieną ,,keliautoją”. Taigi, lietuviai, minėdami savo tautos tragiškas laisvės kovas palaiko ir Ukrainos žmones. Tegyvuoja laisvė!

 

Tęsdami tradiciją, 6b dalyvavo iškilmingoje Vėliavos pakėlimo ceremonijoje, apsilankė Seime ir apžiūrėjo parodą, klausėsi koncerto. Aplankė televizijos bokštą, kur žiūrėjo filmuotus kadrus apie sausio įvykius prie bokšto, apžiūrėjo nuotraukas ir kitus eksponatus, pagerbė žuvusiuosius prie paminklo. Keliavo ir į Antakalnio kapines, kur palaidoti žuvusieji už laisvę. Degė žvakutes ir pagerbė Laisvės gynėjus.