Dailės ir literatūros integruota pamoka

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo, kuris prasideda “Nulinės diskriminacijos diena, minima kovo 1 dieną. Integruotų dailės – literatūros pamokų metu 7-tų klasių mokiniams buvo pristatyta knyga “Stebuklas” (R. J. Palacio).

“Štai ką aš manau: vienintelė priežastis, dėl kurios nesu normalus, yra tai, kad niekas manęs nelaiko normaliu. Manau, vienintelis žmogus pasaulyje, kuris supranta, kad esu toks kaip visi, – aš pats. Beje, aš vardu Ogastas. Nepasakosiu, kaip atrodau. Kad ir ką manytumėt, tikriausiai yra daug baisiau.”
Dešimtmetis Ogastas Pulmanas niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių. Ir visgi jis yra kitoks negu visi. Nuo gimimo jo veidas buvo daug kartų operuotas. Todėl Ogastas niekada nelankė mokyklos. Bet į penktąją klasę jis turės eiti tikroje mokykloje.

Mokiniai, išklausę knygos pristatymą, išgirstas mintis pritaikė praktiškai kurdami knygos vizualizaciją, vaizduodami pagrindinio herojaus Ogasto gyvenimo būdą, santykį su šeima ir mokyklos bendruomene. Nenuspėjamų nuotykių ir gilaus vidinio pasaulio kūrinys leido mokiniams permąstyti vertybes ir suprasti, kad visi žmonės, be išimties, verti būti priimti, suprasti ir mylimi.

Mokinius kuravo mokyklos bibliotekininkė S. Andriukaitienė ir dailės mokytoja K. Norkienė.