Ekskursija į Rokiškį

Gegužės 30 d. 3e ir 3a klasės mokiniai nuotaikingai nusiteikę išvyko į Rokiškį. Ši išvyka buvo labai turininga, nes mokiniai turėjo net tris edukacijas – „Sūrio kelias“, „Senieji matų vienetai“, Muilo gamyba“.

Dalyvaudami „Muilo gamybos“ programoje susipažino su muilo gamybos istorija, senoviniais muilais, muilo gamybos būdais, natūralių muilo kvapų bei spalvų istorija, su įrankiais, kurie buvo naudojami skalbiant ir lyginant prieš 100 metų .Ypač vaikams patiko  gaminti individualaus kvapo, formos bei spalvos muilą. Tai buvo puiki dovana tėveliams.

„Sūrio kelias“ edukacinė programa vyko muziejaus edukacinėje salėje. Vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo, kaip senovėje buvo gaminamas sūris, kokie buvo senoviniai indai ir įrankiai, skirti sūrio gamybai .Po pasakojimo teko degustuoti sūrius, kurie buvo skirtingų skonių ir, vaikų žodžiais tariant, be galo skanūs.

„Senieji matų vienetai“ tikslas – papildyti matematikos žinias istoriniu, etnografiniu, kalbiniu aspektais, suteikti praktinių įgūdžių taikant senuosius matus mūsų buityje .Mokiniams trumpai pristatyta matų raida, kitimas, įvairovė. Vaikai sužinojo, kad colis, plaštaka, žiupsnelis, žiupsnis, rieškučios, uolektis, pėda, sieksnis buvo senovėje naudoti matai. Vaikai turėjo galimybę savo rankomis paliesti muziejaus eksponatus, kurie yra tam tikri matai. „Tiksliukams“ buvo pasiūlyta kūrybinė užduotis, kurią reikėjo apskaičiuoti naudojant senovės matus.

Pasisėmę daug žinių, aplankę Rokiškio simbolį – Kiškį, puikios nuotaikos grįžo į Vilnių.