Saugesnio interneto savaitės veiklos

2018 metų vasario 6 dieną minima Saugesnio interneto diena. Šių metų dienos tema ir šūkis  – „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“. Prie šio minėjimo prisidėjo ir mūsų mokykla.  Vasario 5 – 9 dienomis  vyko saugesnio interneto savaitė, kurios metu 1-8 klasių mokiniams IT ir inžinerijos mokytojos vedė saugaus interneto pamokas, užsiėmimus, rodė filmukus, stebėjo atviros pamokos „Kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus?!” tiesioginę transliaciją.

Pradinių klasių mokiniai inžinerijos pamokų metu dalyvavo „Saugesnio interneto“ pamokėlėse, kuriose sprendė kryžiažodžius, piešė kompiuterinius virusus, kalbėjo apie saugaus elgesio internete taisykles.

5-6 klasių mokiniai kartu su IT mokytojomis bandė atsakyti į klausimą „Kaip saugiai bendrauti internete“. Diskutavo, žiūrėjo filmus, o pabaigoje savo žinias galėjo įsivertinti teste http://testas.draugiskasinternetas.lt.

7 klasių mokiniai klasės valandėlės metu buvo pakviesti į aktų salę bendrai diskusijai „Socialiniai tinklai: lobiai ar dideli pavojai?“. Mokiniai prisipažino, kad beveik visi turi susikūrę FACEBOOK profilį, dažnai bendrauja ir skelbia nuotraukas socialiniuose tinkluose, bet retai pagalvoja apie pavojus ir grėsmes virtualiame gyvenime.  IT mokytoja Inga davė patarimus, kaip saugiai sukurti slaptažodį, kokią informaciją skelbti apie save, kaip elgtis, jei patyrei elektronines patyčias.

8 klasių mokiniai IT pamokose susimąstė apie tikrąją  ir virtualiąją tapatybes. Jie sukūrė asmeninius pseudoportretus (angl. avatar), kuriais vėliau galės pasinaudoti savo profilio paskyroje.

Saugaus interneto savaitė leido mokiniams geriau pažinti ne tik internetinio bendravimo galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.