5-8 klasių ekskursijų šeštadienis

Rugsėjo 30-oji mūsų progimnazijoje buvo skirta pažintinei veiklai. Visos 5-8 klasės keliavo po Vilnių ir gilino žinias apie savo miestą.

Dalinamės akimirkomis iš išvykų.

 

Visos šeštos klasės ir 8d klasė keliavo nuo Aušros Vartų iki Katedros Pilies gatve. Išvykos metu aplankė įdomiausius istorinius, kultūrinius ir religinius objektus, esančius minėtame maršrute – Aušros vartus, Unitų bažnyčią, Šv. Teresės bažnyčią, Šventosios dvasios cerkvę, Lietuvos nacionalinę Filharmoniją, Šv. Kazimiero bažnyčią, Rotušę, Šv.Nikolajaus cerkvę, Paraskevės cerkvę, Signatarų namus, Kardinalijos kvartalą, Šv.Jonų bažnyčią ir varpinę, Valdovų rūmus, LDK Gedimino paminklą Arkikatedrą, Gedimino kalną.

Pasivaikščiojimą po Vilniaus senamiestį 7c klasės mokiniai kartu su tėveliais pradėjo nuo Šventaragio slėnio- miesto užuomazgos centro. Aplankė Lietuvos reikšmingiausią gotikinį šedevrą šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių ansamblį, Pilies gatvėje esantį XVI a. gotikinį namą. Kad geriau suvoktų gotikos paveldą Vilniuje, aplankė šv. Mikalojaus, Dievo Gailestingumo ir Pranciškonų bažnyčias. Grožėjosi gotikiniais skliautais. Apžiūrėjo senovinius rūsius ir XV a. pabaigos keramikos išdegimo dirbtuvę. Pamatė įvairių formų ir spalvų gintarų kolekciją. Ekskursiją baigė „Pienas ne vienas“ bare, kur dalinosi dienos įspūdžiais.

 

8a klasė aplankė Energetikos ir technikos muziejų. Susipažino su šiluminės elektrinės veikimu ir  elektros gavybos procesu, senoviniais automobiliais ir daugybe žaidimų demonstruojančių fizikinius gamtos dėsnius.

8b klasės mokiniai su klasės vadove V. Surviliene bei vokiečių kalbos mokytoja G. Petkevič lankėsi Adomo Mickevičiaus memorialiniame muziejuje, kuriame jis dirbo prie kūrinio „Gražina“. Sužinojo apie poeto gyvenimą, kūrybą, pamatė asmeninius jo daiktus, sukauptą lietuvių menininkų darbų kolekciją, portretus, skulptūras, nuotraukas, medalius, rankraščius. Smagu buvo pasivaikščioti Pilies ir Bernardinų gatvėmis!

8c klasės mokiniai ir tėvai aplankė Valdovų rūmus, kur pasitikrino ir pagilino istorijos žinias apie Lietuvos valstybę, valdovus, gyvenimą rūmuose, jų šlovę bei žlugimą. Ekskursiją paįvairino ne tik faktai, bet ir legendos. Aštuntokai naujai pažvelgė į paslaptingą archeologo  darbą,  turėjo galimybę palyginti viduramžių miesto gyvenimą su šiomis dienomis. Nustebino tai, kad šių dienų amatininkai kuria ir gamina  pagal senąsias technologijas.  Abejingų nepaliko panorama į senuosius Vilniaus stogus.