Obuolys vietoj cigaretės

Pasaulio sveikatos apsaugos organizacija  1987 metais paskelbė gegužės 31-ąją pasauline diena be tabako, kurios tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną visi rūkantieji yra skatinami nerūkyti.

Šią žaismingą akciją „Obuolys vietoj cigaretės” organizavo Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, kuris mūsų mokyklai pristatė obuolius ir atvirlaiškius.

6c, 7c ir 7d klasių mokiniai savanoriai  gegužės 29 dieną dalyvavo akcijoje mieste. Pirmadienį ketvirtos pamokos metu 37 mokiniai su pilnais krepšiais obuolių pasiskirstė į tris Žirmūnų mikrorajono vietas kur vykdė akciją „Obuolys vietoj cigaretės” ir kvietė praeivius iškeisti cigaretę į obuolį, dalino atvirlaiškius.

Mokyklos psichologė Lina Pozniakaitė su 7d klasės mokiniais vyko prie Žirmūnuose esančios Hiper Rimi. Antra grupelė mokinių iš 7c klasės su socialine pedagoge Audrone Jasinskiene nukeliavo prie Žirmūnuose esančio Verslo centro, vėliau aplankė dar ir I Policijos komisariatą. O prie Žirmūnų seniūnijos ir Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro akciją vykdė mūsų progimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Giedrė Zaleckaitė su mišria grupe mokinių iš 6c, 7c, 7d klasių. Mokiniai skleidė žinią apie tai, kad metimas rūkyti yra efektyviausia priemonė, siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeltų ligų ir kad svetainėje www.nerukysiu.lt  kiekvienas, dar tik svarstantis ar jau apsisprendęs mesti rūkyti, galės rasti naudingos informacijos. Praeiviai dažniausiai reagavo draugiškai su šypsena veide. Deja, bet pasitaikė ir užsispyrusių rūkalių, kurie nesutiko keisti cigaretės į obuolį. Sutikti praeiviai, jei ne obuolį, tai vaikų skleidžiamą šypseną,  gerą nuotaiką,  atvirlaiškį, žinią apie sveiką gyvenimo būdą galėjo parsinešti į savo darbo vietą.

Akciją organizavo socialinė pedagogė Audronė Jasinskienė